Semantic Similarity (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: more
de: mehr

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Help
de: Hilfe

en: Display
de: Anzeigen

en: Notes
de: Bemerkungen

en: All
de: Alles

en: Page
de: Seite

en: Score
de: Ergebnis

en: Installed correctly
de: Einwandfrei installiert

en: Desc
de: Absteigend

en: node
de: Beitrag

en: Process
de: Bearbeiten

en: Defaults
de: Standards

en: share
de: Ressource

en: Scope
de: Anwendungsbereich

en: Apply
de: Übernehmen

en: Least
de: Geringste

en: Items per page
de: Einträge pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: logarithmic
de: logarithmisch

en: Sort By
de: Sortieren nach

en: local
de: lokal

en: Asc
de: Aufsteigend

en: binary
de: binär

en: number of nodes
de: Anzahl Beiträge

en: fraction
de: Bruch

en: Installation uncomplete
de: Installation unvollständig

en: Unable to create folders
de: Ordner können nicht erstellt werden

en: Unable to create directories
de: Verzeichnisse können nicht erstellt werden
