Semantic UI (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Remove
ar: حذف

en: Comments
ar: التعليقات

en: Search
ar: بحث

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: edit
ar: تحرير

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Region
ar: المنطقة

en: Configure
ar: ضبط

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Error
ar: خطأ

en: Create
ar: أنشئ

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Block
ar: الصندوق

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Warning
ar: تحذير

en: OK
ar: موافق

en: Forum
ar: المنتدى

en: reply
ar: رد

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: View user profile.
ar: عرض ملف المستخدم.

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: Your search yielded no results
ar: لا نتائج لعملية البحث

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Info
ar: معلومات

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to page @number
ar: الذهاب إلى الصفحة @number

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: Restore
ar: استرجاع

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Username or e-mail address
ar: اسم المستخدم، أو عنوان البريد الإلكتروني

en: Drag to re-order
ar: اسحب لتغير الترتيب

en: No blocks in this region
ar: لا صناديق في هذه المنطقة

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ar: هذه الصلاحية منبثقة من دور المستخدم المعرف.

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: The block cannot be placed in this region.
ar: لا يمكن وضع الصندوق في هذه المنطقة.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني
