Semantic UI (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (65 entries)

en: Home
fa: خانه

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Confirm
fa: تایید

en: Remove
fa: حذف

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Search
fa: جستجو

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: edit
fa: ویرایش

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Region
fa: ناحیه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Error
fa: خطا

en: Create
fa: ایجاد

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Block
fa: بلوک

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Warning
fa: هشدار

en: OK
fa: موافقت

en: Forum
fa: انجمن

en: reply
fa: پاسخ

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: View user profile.
fa: مشاهده نمایه کاربر.

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Your search yielded no results
fa: جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Info
fa: اطلاعات

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Apply
fa: تایید

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: @user's picture
fa: تصویر @user

en: Rebuild
fa: بازسازی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Username or e-mail address
fa: نام کاربری یا نشانی پست الکترونیک

en: @current of @max
fa: @current از @max

en: Drag to re-order
fa: برای بازآرایی بکشید

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fa: این مجوز از نقش کاربر شناخته شده گرفته شده است.

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: The block cannot be placed in this region.
fa: بلوک نمی‌تواند در این ناحیه قرار داده شود.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
