Semantic UI (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (66 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Remove
fi: Poista

en: Comments
fi: Kommentit

en: Search
fi: Etsi

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: edit
fi: muokkaa

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: Region
fi: Alue

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Error
fi: Virhe

en: Create
fi: Luo

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Warning
fi: Varoitus

en: Forum
fi: Foorumi

en: reply
fi: vastaa

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Topics
fi: Aiheet

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Info
fi: Tieto

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Apply
fi: Käytä

en: Go to page @number
fi: Siirry sivulle @number

en: @user's picture
fi: Käyttäjän @user kuva

en: Restore
fi: Palauta

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Username or e-mail address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: @current of @max
fi: @current / @max

en: Drag to re-order
fi: Järjestele vetämällä

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fi: Oikeus on periytetty käyttäjäroolista "autentikoitu käyttäjä".

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: The block cannot be placed in this region.
fi: Lohkoa ei voi asettaa tähän alueeseen.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Write
fi: Kirjoita
