Semantic UI (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (66 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Search
hu: Keresés

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: edit
hu: szerkesztés

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Export
hu: Exportálás

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Region
hu: Régió

en: Configure
hu: Beállít

en: Email
hu: E-mail

en: Error
hu: Hiba

en: Create
hu: Létrehozás

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Block
hu: Blokk

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Forum
hu: Fórum

en: reply
hu: válasz

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: View user profile.
hu: Felhasználói profil megtekintése.

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Topics
hu: Fórumtémák

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Info
hu: Infó

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Go to page @number
hu: @number. oldalra ugrás

en: @user's picture
hu: @user képe

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Username or e-mail address
hu: Felhasználónév vagy e-mail cím

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: No blocks in this region
hu: Nincs blokk a régióban.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hu: Ezt a szerepkört minden azonosított felhasználó megkapja.

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: The block cannot be placed in this region.
hu: A blokk nem helyezhető el ebbe a régióba.

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Informative message
hu: Informatív üzenet

en: Write
hu: Írás
