Semantic UI (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Comments
is: Ummæli

en: Search
is: Leit

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: edit
is: breyta

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Region
is: Svæði

en: Configure
is: Stilla

en: Email
is: Netfang

en: Error
is: Villa

en: Create
is: Stofna

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Block
is: Blokk

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Warning
is: Viðvörun

en: OK
is: Í lagi

en: reply
is: svara

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: View user profile.
is: Skoða prófíl notanda.

en: Search results
is: Leitarniðurstöður

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Apply
is: Virkja

en: Go to page @number
is: Fara á síðu @number

en: Username or e-mail address
is: Notandanafn eða tölvupóstfang

en: @current of @max
is: @current af @max

en: Drag to re-order
is: Dragðu til að endurraða

en: Search form
is: Leitarform

en: (active tab)
is: (virkur flipi)
