Semantic UI (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (63 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Username
ja: ユーザー名

en: Confirm
ja: 確認

en: Remove
ja: 削除

en: Comments
ja: コメント

en: Search
ja: 検索

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: edit
ja: 編集

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Region
ja: リージョン

en: Configure
ja: 設定

en: Email
ja: メール

en: Error
ja: エラー

en: Create
ja: 作成

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Block
ja: ブロック

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Warning
ja: 警告

en: Forum
ja: フォーラム

en: reply
ja: 返信

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: View user profile.
ja: ユーザープロフィールの表示

en: Search results
ja: 検索結果

en: Your search yielded no results
ja: キーワードに該当するページは見つかりませんでした

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: You are here
ja: 現在地

en: Apply
ja: 適用

en: Go to page @number
ja: @numberページへ

en: @user's picture
ja: ユーザー @user の写真

en: Restore
ja: 復元

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Username or e-mail address
ja: ユーザー名またはメールアドレス

en: @current of @max
ja: 全 @max ページ中 @current ページ目

en: Drag to re-order
ja: ドラッグして並べ替え

en: No blocks in this region
ja: このリージョンにブロックはありません

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ja: この権限は、ログイン中ユーザーの役割から継承されます。

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: The block cannot be placed in this region.
ja: そのブロックはこのリージョンに設置できません。

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー
