Semantic UI (7.x-1.0) - en to nn translation catalogue (45 entries)

en: Home
nn: Heim

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Remove
nn: Fjern

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Search
nn: Søk

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: edit
nn: endre

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Update
nn: Oppdater

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Error
nn: Feil

en: Create
nn: Lag

en: Last post
nn: Siste innlegg

en: Block
nn: Blokk

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: reply
nn: svar

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Topics
nn: Emner

en: Posts
nn: Innlegg

en: Info
nn: Informasjon

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: Username or e-mail address
nn: Brukarnamn eller e-postadresse

en: Drag to re-order
nn: «Dra og slepp» for å endre rekkefølgje

en: No blocks in this region
nn: Ingen blokkar i denne regionen

en: Sidebar first
nn: Sidestolpe fyrst

en: Highlighted
nn: Utheva

en: Sidebar second
nn: Sidestolpe neste
