Semantic UI (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Remove
ro: Elimină

en: Comments
ro: Comentarii

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: edit
ro: modifică

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Region
ro: Regiune

en: Configure
ro: Configurează

en: Email
ro: email

en: Error
ro: Eroare

en: Create
ro: Crează

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Block
ro: Bloc

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Warning
ro: Avertizare

en: reply
ro: replică

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: Info
ro: Informație

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Apply
ro: Aplică

en: Go to page @number
ro: Mergi la pagina @number

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: Restore
ro: Restaurează

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Username or e-mail address
ro: Nume utilizator sau adresa e-mail

en: Drag to re-order
ro: Trage pentru a rearanja

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ro: Această permisiune este moștenită de la rolul utilizatorului autentificat.

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: The block cannot be placed in this region.
ro: Blocul nu poate fi plasat în această regiune

en: Highlighted
ro: Evidențiat
