Semantic UI (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Confirm
tr: Onayla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Search
tr: Ara

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: edit
tr: düzenle

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Region
tr: Bölge

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Email
tr: E-posta

en: Error
tr: Hata

en: Create
tr: Oluştur

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Block
tr: Blok

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Warning
tr: Uyarı

en: OK
tr: Tamam

en: reply
tr: cevapla

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Your search yielded no results
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Info
tr: Bilgi

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Apply
tr: Uygula

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: @user's picture
tr: @user kullanıcısının resmi

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Username or e-mail address
tr: Kullanıcı adı veya e-posta adresi

en: @current of @max
tr: toplam @max içinde @current

en: Drag to re-order
tr: Yeniden sıralamak için sürükleyiniz

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: Search form
tr: Arama formu

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
tr: Bu izin, kimliği onaylanmış kullanıcı rolünden devralınmıştır.

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: The block cannot be placed in this region.
tr: Blok bu bölgede yer alamaz.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun
