Semantic UI (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Home
da: Hjem

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Confirm
da: Bekræft

en: Remove
da: Fjern

en: Comments
da: Kommentarer

en: Search
da: Søg

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: edit
da: redigér

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Configure
da: Konfigurér

en: Email
da: E-mail

en: Error
da: Fejl

en: Create
da: Opret

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Block
da: Blok

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Warning
da: Advarsel

en: reply
da: svar

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: View user profile.
da: Vis brugerprofil.

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Your search yielded no results
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Topics
da: Emner

en: Posts
da: Indlæg

en: You are here
da: Du er her

en: Apply
da: Udfør

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: @user's picture
da: @users billede

en: Restore
da: Gendan

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Username or e-mail address
da: Brugernavn eller e-mail-adresse

en: @current of @max
da: @current af @max

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: No blocks in this region
da: Ingen blokke i regionen

en: Search form
da: Søgefelt

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
da: Denne tilladelse er arvet fra den godkendte brugerrolle.

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: The block cannot be placed in this region.
da: Blokken kan ikke placeres i denne region.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar
