Semantic UI (7.x-1.0) - en to ku translation catalogue (56 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Search
ku: گەڕان

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Go to previous page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: Go to next page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Import
ku: هاوردن

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Region
ku: ناوچە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Email
ku: ئیمێل

en: Error
ku: هەڵە

en: Create
ku: درووستکردن

en: Last post
ku: دوا پەیام

en: Block
ku: بلۆک

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: OK
ku: باشە

en: Forum
ku: مەکۆ

en: reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: View user profile.
ku: هەژماری ئەندام پیشان بدە.

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Topics
ku: بابەتەکان

en: Posts
ku: پەیامەکان

en: Info
ku: زانیاری

en: You are here
ku: تۆ لێرەیت

en: Go to page @number
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی @number

en: @user's picture
ku: @user's وێنەی

en: Skip to main content
ku: بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Username or e-mail address
ku: ناوی تێپەڕبوون یان ئیمێل

en: Drag to re-order
ku: پەلکێشی بکە بۆ دووبارە ڕێکخستنەوە

en: No blocks in this region
ku: هیچ بلۆکێک لەم ناوچەیەدا نییە.

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: Sidebar first
ku: لاپارچەی یەکەم

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش

en: Sidebar second
ku: لاپارچەی دووەم
