Semantic UI (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (64 entries)

en: Home
ru: Главная

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Remove
ru: Удалить

en: Comments
ru: Комментарии

en: Search
ru: Поиск

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: edit
ru: изменить

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Region
ru: Область

en: Configure
ru: Настроить

en: Error
ru: Ошибка

en: Create
ru: Создать

en: Last post
ru: Последняя публикация

en: Block
ru: Блок

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Forum
ru: Форум

en: reply
ru: ответить

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: View user profile.
ru: Просмотр профиля пользователя.

en: Search results
ru: Результаты поиска

en: Your search yielded no results
ru: По вашему запросу ничего не найдено

en: Topics
ru: Темы

en: Posts
ru: Сообщения

en: Info
ru: Инфо

en: You are here
ru: Вы здесь

en: Apply
ru: Применить

en: Go to page @number
ru: На страницу номер @number

en: @user's picture
ru: Аватар пользователя @user

en: Restore
ru: Восстановить

en: Rebuild
ru: Перестроить

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Username or e-mail address
ru: Имя пользователя или адрес электронной почты

en: @current of @max
ru: @current из @max

en: Drag to re-order
ru: Для изменения порядка перетащите мышкой

en: No blocks in this region
ru: В данной области блоки отсутствуют

en: Search form
ru: Форма поиска

en: Sidebar first
ru: Первая боковая панель

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ru: Это право наследуется от роли «Авторизированный пользователь».

en: (active tab)
ru: (активная вкладка)

en: Status message
ru: Статус

en: The block cannot be placed in this region.
ru: Блок не может быть размещён в данной области.

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Sidebar second
ru: Вторая боковая панель
