Semantic UI (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (51 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Remove
th: เอาออก

en: Search
th: ค้นหา

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: edit
th: แก้ไข

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Email
th: อีเมล

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Create
th: สร้าง

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Warning
th: การเตือน

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: reply
th: ตอบ

en: View user profile.
th: ดูรายละเอียดผู้ใช้

en: Search results
th: ผลการค้นหา

en: Your search yielded no results
th: ไม่พบสิ่งที่คุณต้องการค้นหา

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: Info
th: ข้อมูล

en: You are here
th: คุณอยู่ที่นี่

en: Go to page @number
th: ไปยังหน้า @number

en: @user's picture
th: รูปภาพของ @user

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Username or e-mail address
th: ชื่อผู้ใช้หรืออีเมล

en: Drag to re-order
th: ลากเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: No blocks in this region
th: ไม่มีบล็อคในตำแหน่งนี้

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
th: การอนุญาตนี้ได้รับมาจากบทบาทผู้ใช้รับรองความถูกต้อง

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: The block cannot be placed in this region.
th: ไม่สามารถวางบล็อคในพื้นที่นี้ได้

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง
