Semantic UI (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: Home
uk: Головна

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Comments
uk: Коментарі

en: Search
uk: Пошук

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: edit
uk: редагувати

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Region
uk: Область

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Error
uk: Помилка

en: Create
uk: Створити

en: Last post
uk: Останній допис

en: Block
uk: Блок

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Warning
uk: Попередження

en: OK
uk: Гаразд

en: Forum
uk: Форум

en: reply
uk: відповісти

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: View user profile.
uk: Переглянути профіль користувача.

en: Search results
uk: Результати пошуку

en: Your search yielded no results
uk: За вашим пошуковим запитом нічого не знайдено

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: Info
uk: Інформація

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Add Comment
uk: Додати коментар

en: Apply
uk: Застосувати

en: Go to page @number
uk: Перейти до сторінки @number

en: @user's picture
uk: Картинка користувача @user.

en: Restore
uk: Відновити

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Username or e-mail address
uk: Ім’я користувача або адреса електронної пошти

en: @current of @max
uk: @current з @max

en: Drag to re-order
uk: Перетягнути для перевпорядкування

en: No blocks in this region
uk: В цій області блоки відсутні

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
uk: Це повноваження успадковується від ролі "Авторизований користувач".

en: (active tab)
uk: (активна вкладка)

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: The block cannot be placed in this region.
uk: Блок не може бути розташований в цій області.

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Write
uk: Записати
