Semantic Views (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: List
uk: Список

en: None
uk: Немає

en: Views
uk: Види

en: Fields
uk: Поля

en: List type
uk: Тип списку

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Ordered list
uk: Нумерований список

en: Unordered list
uk: Ненумерований список

en: Element
uk: Елемент

en: Row
uk: Рядок

en: Class attribute
uk: Атрибут Class

en: Displays rows one after another.
uk: Відображення рядків один за одним.

en: Displays the fields with an optional template.
uk: Відображення поля за необов'язковим шаблоном.

en: Definition list
uk: Список визначень
