Semantic Views (7.x-1.0-rc2) - en to ca translation catalogue (28 entries)

en: List
ca: Llistat

en: None
ca: Cap

en: Fields
ca: Camps

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Row
ca: Fila

en: Class attribute
ca: Classe

en: Displays rows one after another.
ca: Mostra les files una darrera l'altra.

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Skip empty fields
ca: Omet els camps buits

en: If the output should be a HTML list, select the element and class attribute. The row element should also be set to %li.
ca: Si la sortida ha de ser una llista HTML, seleccioneu l'element i l'atribut classe. L'element fila hauria d'establir-se també a %li.

en: Definition list
ca: Llista de definició

en: Insert a %hash where you want row enumeration.
ca: Introduïu un %hash on voleu que hi hagi numeració de files.

en: If the %last_every_nth option is empty or zero, the %first_class and %last_class are added once to only the first and last rows in the pager set. If this option is greater than 1, these classes are added to every n<sup>th</sup> row, which may be useful for grid layouts where the initial and final unit&rsquo;s lateral margins must be 0.
ca: Si l'opció %last_every_nth és buida o zero, la %first_class i la %last_class s'afegiran un sol cop a la primera i última fila del conjunt de la pàgina. Si aquesta opció és major que 1, aquestes classes s'afegiran cada n files, la qual cosa pot ser útil per a disposicions en graella on els marges laterals del primer i darrer element de la fila han de ser 0.

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
ca: PRIMER/ÚLTIM cada n

en: Do not output anything when a field has no content. This has the same outcome as enabling the <em>Hide if empty</em> option for every field in this display.
ca: No mostris res quan un camp no tingui contingut. Això té el mateix resultat que el habilitar l'opció <em>Amaga si és buit</em> per cada camp en aquesta presentació.

en: Display "@display" overrides fields and must also override the row style plugin.
ca: La visualització "@display" sobreescriu els camps i també ha de sobreescriure el connector d'estil de fila.

en: Grouping title
ca: Títol del grup

en: If using groups, the view will insert the grouping&rsquo;s title field.
ca: Si utilitzeu grups, la vista inserirà el camp títol del grup.

en: First and last classes
ca: Classes per al primer i darrer element

en: FIRST class attribute
ca: Classe per al PRIMER element

en: LAST class attribute
ca: Classe per a l'ÚLTIM element

en: Striping class attributes
ca: Classe de creació de tires

en: One striping class attribute is applied to each row. Separate multiple attributes with a space.
ca: S'aplica una classe de creació de tires per cada fila. Separeu les múltiples classes amb un espai.

en: <p>Add additional fields to this display in order to get any available replacement patterns.</p>
ca: <p>Afegiu camps addicionals a aquesta visualització per tal d'obtenir els patrons de reemplaçament disponibles.</p>

en: <p>The following replacement patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right.</p>
ca: <p>Els següents patrons de reemplaçament estan disponibles per aquesta visualització. Utilitzeu el patró que es mostra a l'esquerra per a que es mostri el valor indicat a la dreta.</p>
