Semantic Views (7.x-1.0-rc2) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: List
ja: リスト

en: None
ja: なし

en: Views
ja: ビュー

en: Fields
ja: フィールド

en: List type
ja: リスト形式

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: Unordered list
ja: 順序なしリスト

en: Element
ja: 要素

en: Row
ja: 行

en: Displays rows one after another.
ja: 1行ずつ表示。

en: Displays the fields with an optional template.
ja: 任意のテンプレートでフィールドを表示します。
