Semantic Views (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: List
hu: Lista

en: None
hu: Nincs

en: Views
hu: Nézetek

en: Fields
hu: Mezők

en: List type
hu: Lista típusa

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Element
hu: HTML elem

en: Row
hu: Sor

en: Class attribute
hu: Osztálytulajdonság

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Skip empty fields
hu: Üres mezők kihagyása

en: Definition list
hu: Definíciós lista

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
hu: ELSŐ/UTOLSÓ n elemenként

en: Grouping title
hu: Csoportcím

en: First and last classes
hu: ELSŐ és UTOLSÓ osztályok

en: FIRST class attribute
hu: minden ELSŐ osztály

en: LAST class attribute
hu: minden UTOLSÓ osztály
