Semantic Views (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: List
id: Daftar

en: None
id: Tiada

en: Views
id: View

en: Fields
id: Bidang isian

en: List type
id: Jenis daftar

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: Unordered list
id: Daftar tidak urut

en: Element
id: Elemen

en: Row
id: Baris

en: Displays rows one after another.
id: Tampilkan baris pertama setelah lainnya.

en: Displays the fields with an optional template.
id: Tampilkan data dengan sebuah template opsional.
