Semantic Views (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: List
fr: Lister

en: None
fr: Aucun(e)

en: Views
fr: Vues

en: Fields
fr: Champs

en: List type
fr: Type de liste

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Ordered list
fr: Liste ordonnée

en: Unordered list
fr: Liste non ordonnée

en: Element
fr: Élément

en: Row
fr: Ligne

en: Class attribute
fr: attribut Class

en: Displays rows one after another.
fr: Afficher les lignes les unes après les autres.

en: Displays the fields with an optional template.
fr: Affiche les champs avec un template facultatif.
