Semantic Views (7.x-1.0-rc2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: List
fa: سجل

en: None
fa: هیچ

en: Views
fa: نماها

en: Fields
fa: میدانها

en: List type
fa: نوع سجل

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Ordered list
fa: سجل مرتب شده

en: Unordered list
fa: سجل نامرتب

en: Row
fa: سطر

en: Displays rows one after another.
fa: ردیف‌ها را یکی پس از دیگری نمایش می‌دهد.

en: Displays the fields with an optional template.
fa: نمایش دادن میدانها با قالب بندی دلخواه
