SendPulse (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: Add
id: Tambah

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Roles
id: Peran

en: Phone
id: Telepon

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: None.
id: Tidak ada.

en: revert
id: kembalikan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: clone
id: Klon

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: manage fields
id: kelola field

en: manage display
id: kelola tampilan
