Drupal SEO Tools (7.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Priority
fr: Priorité

en: none
fr: aucun(e)

en: Top
fr: Haut

en: High
fr: Haute

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Count
fr: Décompte

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Full
fr: Complet

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Report settings
fr: Paramètres des rapports

en: TODO
fr: A faire

en: report
fr: Signaler

en: Visits
fr: Visites

en: Site Usage
fr: Utilisation du site

en: Bounce Rate
fr: Taux de rebond

en: Avg. Time on Site
fr: Temps moyen sur le site

en: Pages/Visit
fr: Pages/Visite

en: % New Visits
fr: % Nouvelles visites

en: Goals
fr: Objectifs

en: found
fr: trouvé(e)(s)

en: Entry pages
fr: Pages d'entrée

en: Page views
fr: Visualisations de pages

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
fr: Une Identité (ID) de Propriété Web Google Analytics valide est sensible à la casse et est formatée telle que UA-xxxxxxx-aa.
