Drupal SEO Tools (7.x-1.0-alpha6) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Priority
nl: Prioriteit

en: none
nl: geen

en: Top
nl: Bovenaan

en: High
nl: Hoog

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Count
nl: Aantal

en: sources
nl: bronnen

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Full
nl: Volledig

en: Sources
nl: Bronnen

en: Today
nl: Vandaag

en: Standard
nl: Standaard

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Report settings
nl: Rapportage-instellingen

en: Visits
nl: Bezoeken

en: SEO Tools
nl: SEO hulpmiddelen

en: Next steps
nl: Volgende stappen

en: Google Analytics Base Url
nl: Google Analytics basis-URL

en: Google Analytics id not set.
nl: De Google Analytics-ID is niet ingesteld.

en: Site Usage
nl: Sitegebruik

en: webmaster tools
nl: webmasterhulpmiddelen

en: Bounce Rate
nl: Weigeringspercentage

en: Pageviews
nl: Paginaweergaven

en: Avg. Time on Site
nl: Gemiddelde tijd op de website

en: Pages/Visit
nl: Pagina's/Bezoek

en: % New Visits
nl: % Nieuwe bezoeken

en: Goals
nl: Doelen

en: Goal Conversion
nl: Doelconversie

en: research
nl: onderzoek

en: search queries
nl: zoek query's

en: found
nl: gevonden

en: By priority
nl: Op prioriteit

en: All site keywords
nl: Alle zoekwoorden van de site

en: & up
nl: & boven

en: optimize
nl: optimaliseren

en: html suggestions
nl: html-suggesties

en: crawl errors
nl: crawlfouten

en: All prioritized pages
nl: Alle geprioriteerde pagina's

en: subscriber stats
nl: abonneegegevens

en: /day
nl: /dag

en: Wkago
nl: Dagen geleden

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
nl: Een geldige Google Analytics Web Property ID is hoofdlettergevoelig en opgemaakt als UA-xxxxxxx-yy.
