Sequenced newsletter (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: 5 minutes
it: 5 minuti

en: 1 minute
it: 1 minuto
