Sequential Nodes (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: None
nl: Geen

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Basic settings
nl: Basisinstellingen

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: Previous link display
nl: 'Vorige' link-tekst

en: Text to display as previous node link
nl: Tekst voor link naar vorige node

en: Next link display
nl: 'Volgende' link-tekst

en: Text to display as next node link
nl: Tekst voor link naar volgende node

en: These fields support tokens
nl: Deze velden ondersteunen tokens

en: Previous/Next links
nl: Vorige/Volgende links

en: Display previous/next links.
nl: Vorige/Volgende links tonen.

en: Previous/Next Link Settings
nl: Instellingen voor Vorige/Volgende links

en: Display previous/next node links based on the current node's type and status
nl: Vorige/Volgende-links weergeven op basis van inhoudstype en status.

en: Preferable nodes are:
nl: Voorkeur-nodes zijn:

en: Nodes with this field set are first in the sequence
nl: Nodes met deze optie komen vooraan in de rij

en: Administer displaying of node sequences
nl: Weergave van Vorige/Volgende links beheren

en: Allows to change the way how links to previous/next nodes are displayed
nl: Hier kunt u de weergave van 'vorige/volgende'-links veranderen

en: Configure how Previous/Next links are displayed.
nl: Weergave van Vorige/Volgende links instellen
