Server Monitor (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: Ping
kn: ಪಿಂಗ್
