Server Monitor (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: N/A
hi: एन / ए

en: Up
hi: ऊपर

en: Address
hi: पता

en: Method
hi: तरीका

en: Down
hi: नीचे

en: Ping
hi: पिंग
