Server Monitor (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Action
pt: Ação

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: N/A
pt: N/D

en: Up
pt: Para cima

en: Address
pt: Endereço

en: Method
pt: Método

en: Down
pt: Abaixo

en: Service
pt: Serviço

en: Server Address
pt: Endereço do Servidor

en: General Configuration
pt: Configuração Geral

en: Last checked on @timestamp
pt: Última verificação em @timestamp

en: Server status is up. Last checked: @date
pt: O servidor está ativo. Última verificação: @date
