Service links (7.x-2.1) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Group
da: Gruppe

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Font
da: Skrift

en: Small
da: Lille

en: Icon
da: Ikon

en: Text
da: Tekst

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Always
da: Altid

en: Never
da: Aldrig

en: Locale
da: Lokalitet

en: New window
da: Nyt vindue

en: Width
da: Bredde

en: Counter
da: Tæller

en: Show
da: Vis

en: Control which and where service links should be active.
da: Angiv hvilke service-links, der skal være aktive.

en: Style
da: Typografi

en: Same window
da: Samme vindue

en: Page specific visibility settings
da: Sidespecifikke synlighedsindstillinger

en: Recommended
da: Anbefalet

en: Light
da: Lyst

en: Default style
da: Standardudseende

en: PDF version
da: PDF udgave

en: Compact
da: Kompakt

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
da: Sider hvor denne PHP-kode returnerer <code>TRUE</code> (kun for eksperter)

en: Pages or PHP code
da: Sider eller PHP-kode

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
da: Hvis PHP-tilstanden er valgt, kan du indtaste PHP-kode mellem %php. Bemærk at afvikling af ugyldig PHP-kode kan få dit Drupal-site til at holde op med at virke.

en: Bookmark/Search this post with
da: Bogmærk/Søg denne post med

en: Dark
da: Mørkt

en: Wide
da: Bred
