Service links (7.x-2.2) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Small
tr: Küçük

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Inline
tr: Satır içi

en: Locale
tr: Yerelleştirme

en: New window
tr: Yeni pencere

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Medium
tr: Orta

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Counter
tr: Sayaç

en: Button
tr: Düğme

en: Show
tr: Göster

en: Service links
tr: Paylaş Butonları

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Standard
tr: Standart

en: Same window
tr: Aynı pencere

en: Page specific visibility settings
tr: Sayfaya özel görünürlük ayarları

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Widgets
tr: Arayüz nesneleri

en: PDF version
tr: PDF sürümü

en: Displays
tr: Görünümler

en: Like
tr: Beğen

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
tr: PHP kodunun <code>DOĞRU</code> döndürdüğü sayfalar (uzman kullanıcılar için)

en: Pages or PHP code
tr: Sayfalar veya PHP kodu

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
tr: PHP seçeneği seçiliyse, PHP kodunu %php arasına girin. Unutmayın, hatalı PHP kodu çalıştırmak sitenizi çalışmaz hale getirebilir.

en: Callback function
tr: Geri çağırma işlevi
