Service links (7.x-2.4) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Size
hi: आकार

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Small
hi: छोटा

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Locale
hi: लोकेल

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Medium
hi: माध्यम

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Button
hi: बटन

en: Show
hi: दिखाये

en: Empty
hi: खाली

en: Style
hi: अंदाज

en: Standard
hi: मानक

en: Page specific visibility settings
hi: पृष्ठ निर्दिष्ट दृश्यता स्थापनायें

en: Callback function
hi: कॉलबैक फ़ंक्शन
