Service links (7.x-2.4) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Small
fa: کوچک

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Always
fa: همیشه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Inline
fa: درون خطی

en: Locale
fa: بومی سازی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Medium
fa: متوسط

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Counter
fa: شمارنده

en: Button
fa: دکمه

en: Show
fa: نمایش

en: Empty
fa: خالی

en: Style
fa: اصلوب

en: Standard
fa: استاندارد

en: Light
fa: روشن

en: Displays
fa: نمایش ها

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول جولانما استفاده کنید.

en: Pages or PHP code
fa: صفحه‌ها یا کد PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fa: اگر گزینه PHP را انتخاب نموده‌اید، کد PHP را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند باعث خرابی جولانما گردد.

en: Dark
fa: تاریک
