Service links (7.x-2.1) - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: None
cs: Žádné

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Small
cs: Malý

en: Icon
cs: Ikona

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Always
cs: Vždy

en: Never
cs: Nikdy

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Width
cs: Šířka

en: Medium
cs: Střední

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Show
cs: Ukázat

en: Style
cs: Styl

en: Page specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle stránky

en: Services
cs: Služby

en: Widgets
cs: Widgety

en: Default style
cs: Výchozí styl

en: PDF version
cs: Verze PDF

en: Displays
cs: Zobrazení

en: Compact
cs: Kompaktní

en: All pages except those listed
cs: Všechny stránky kromě uvedených

en: Only the listed pages
cs: Jen uvedené stránky

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Zadejte stránky použitím jejich cest. Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak '*' je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
cs: Stránky, kde PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (jen pro experty)

en: Pages or PHP code
cs: Stránky nebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen PHP kód, vkládejte kód mezi značky %php. Pamatujte, že provedení nesprávného PHP kódu může tento web rozbít.

en: Wide
cs: Široký
