Service links (7.x-2.1) - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Small
sv: Liten

en: Icon
sv: Ikon

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Teaser view
sv: Ingress

en: Full-page view
sv: Helsida

en: Teasers and full-page view
sv: Ingress och helsida

en: Always
sv: Alltid

en: Never
sv: Aldrig

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: New window
sv: Nytt fönster

en: Width
sv: Bredd

en: Medium
sv: Mellan

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Counter
sv: Räknare

en: Show
sv: Visa

en: Service links in links
sv: Service links i länkar.

en: When to display the services in the links section.
sv: När service links ska visas i länksektionen.

en: Service links in nodes
sv: Service links i noder

en: Control which and where service links should be active.
sv: Ställ in vilken/vilka service links-länkar som ska vara aktiverade.

en: Bookmark/Search this post
sv: Bokmärk/Sök detta innehåll

en: Bookmark this post on del.icio.us.
sv: Bokmärk detta innehåll på del.icio.us.

en: Submit this post on reddit.com.
sv: Publicera detta innehåll på reddit.com

en: Submit this post on newsvine.com.
sv: Publicera detta innehåll på newsvine.com.

en: Submit this post on furl.net.
sv: Publicera detta innehåll på furl.net.

en: Share on Facebook.
sv: Dela med dig på Facebook

en: Bookmark this post on Google.
sv: Bokmärk detta innehåll på Google.

en: Bookmark this post on Yahoo.
sv: Bokmärk detta innehåll på Yahoo.

en: Search Technorati for links to this post.
sv: Sök i Technorati efter länkar till detta innehåll.

en: Search IceRocket for links to this post.
sv: Sök i IceRocket efter länkar till detta innehåll.

en: Style
sv: Stil

en: Same window
sv: Samma fönster

en: Display links to social sharing websites like Digg, del.icio.us, reddit, Technorati etc.
sv: Visa länkar till sociala webbplatser som Digg, del.icio.us, reddit, Technorati etc.

en: Page specific visibility settings
sv: Sidspecifika visningsinställningar

en: Services
sv: Tjänster

en: Light
sv: Ljust

en: Default style
sv: Standardstil

en: PDF version
sv: PDF-version

en: Displays
sv: Visningar

en: Compact
sv: Kompakt

en: Like
sv: Gilla

en: All pages except those listed
sv: Alla sidor förutom de angivna

en: Only the listed pages
sv: Enbart de angivna sidorna

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Specificera sidor genom att använda dess sökvägar. Ange en sökväg per rad. Jokertecken är '*'. Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan, %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
sv: Sidor där följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (enbart för experter).

en: Pages or PHP code
sv: Sidor eller PHP-kod

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
sv: Om alternativet PHP är valt, ange PHP-kod mellan %php. Observera att felaktig PHP-kod kan förstöra din Drupal-webbplats.

en: Share on Facebook
sv: Dela på Facebook

en: Share this on Twitter
sv: Dela på Twitter

en: Share this on Bloggy
sv: Dela på Bloggy

en: Share this on Pusha
sv: Dela på Pusha

en: Dark
sv: Mörkt

en: Wide
sv: Bred

en: Share on Linkedin
sv: Dela på LinkedIn
