Services (7.x-3.0-beta1) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Title
da: Titel

en: user
da: bruger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Wrong username or password.
da: Forkert brugernavn eller adgangskode.

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Resources
da: Ressourcer

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Path
da: Sti

en: read more
da: læs mere

en: Create
da: Opret

en: Your changes have been saved.
da: Ændringer gemt.

en: Session closed for %name.
da: Session lukket for %name.

en: Revert
da: Gendan

en: Services - servers
da: Services - servere

en: Create new account
da: Opret konto

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Storage
da: Lagring

en: Index
da: Indeks

en: Visit the <a href="@handbook_url">Services Handbook</a> for help and information.
da: Se <a href="@handbook_url">Services-håndbogen</a> for hjælp og information.

en: All enabled services and methods are shown. Click on any method to view information or test.
da: Viser alle aktiverede tjenester og metoder. Klik på en metode for at se information eller teste.

en: Invalid sessid.
da: Ugyldig sessid.

en: Provide an API for creating web services.
da: Et API til at opretter webtjenester.

en: Provides an XMLRPC server.
da: Tilbyder en XMLRPC-server.

en: The name of the variable to return.
da: Navnet på den returnerede variabel.

en: The name of the variable to set.
da: Navnet på variablen som sættes.

en: The value to set.
da: Værdien som sættes.

en: Already logged in as !user.
da: Allerede logget ind som !user.

en: User is not logged in.
da: Bruger er ikke logget ind.

en: There are no files on given node.
da: Der er ingen filer på det angivne indholdselement.

en: Node not found
da: Indholdselement ikke fundet

en: There is no user with such ID.
da: Der er ingen bruger med det angivne ID.

en: In code
da: Som kode

en: In database
da: I databasen
