Services (7.x-3.0-beta2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: user
fr: utilisateur

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Opérations

en: Wrong username or password.
fr: Nom d'utilisateur ou mot de passe incorrect.

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Enabled
fr: Activé

en: Resources
fr: Ressources

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Export
fr: Exporter

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Path
fr: Chemin

en: read more
fr: lire la suite

en: Create
fr: Créer

en: Your changes have been saved.
fr: Vos changements ont été sauvegardés.

en: Session closed for %name.
fr: Session fermée pour %name.

en: Revert
fr: Revenir

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: Authentication
fr: Authentification

en: Storage
fr: Enregistrement

en: Server
fr: Serveur

en: Save and proceed
fr: Enregistrer & poursuivre

en: In code
fr: Dans le code

en: In database
fr: Dans la base de données
