Services (7.x-3.0-rc1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Title
pt: Título

en: user
pt: utilizador

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Wrong username or password.
pt: Erro no nome ou senha.

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Enabled
pt: Ativo

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta acção não pode ser desfeita.

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Path
pt: Caminho

en: read more
pt: ler mais

en: Create
pt: Criar

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram guardadas.

en: Session closed for %name.
pt: Sessão encerrada para %name.

en: Revert
pt: Reverter

en: Create new account
pt: Criar uma nova conta

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Index
pt: Índice

en: Debug
pt: Depuração

en: Services
pt: Serviços

en: Alias
pt: URL alternativo

en: Already logged in as !user.
pt: Sessão já iniciada como !user.

en: No node specified.
pt: Nó não especificado.

en: Anonymous comments can't be edited
pt: Comentários anónimos não podem ser editados

en: User does not have permission to edit this comment
pt: Utilizador sem permissão para editar este comentário

en: Number of comments to load.
pt: Número de comentários a carregar.
