Services (7.x-3.12) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Wrong username or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı ya da parola.

en: Actions
tr: Eylemler

en: Confirm
tr: Onayla

en: Enabled
tr: Etkin

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: action
tr: eylem

en: Create
tr: Oluştur

en: Session closed for %name.
tr: %name oturumu kapatıldı.

en: Edit Server
tr: Sunucuyu Düzenle

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Relationships
tr: İlişkiler

en: The username %name has not been activated or is blocked.
tr: %name kullanıcı adı etkinleştirilmedi veya engellendi.

en: Index
tr: Dizin

en: services
tr: hizmetler

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Expand
tr: Genişlet

en: Alias
tr: Takma ad

en: relationship
tr: ilişki

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
tr: Parola sıfırlama yönergeleri %name için %email adresine postalandı.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
tr: Üzgünüz, %name için bir kullanıcı hesabı (kullanıcı adı ya da e-posta adresi) bulunamadı.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
tr: !name dosya alanı için yükleme klasörü %directory oluşturulamadı veya erişilebilir değil. Sonuç olarak yeni yüklenen dosya kaydedilemedi ve yükleme iptal edildi.

en: -- Select a server
tr: -- Bir sunucu seçiniz

en: Collapse
tr: Daralt

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: Administer services
tr: Hizmetleri yönet

en: Edit Resources
tr: Kaynakları Düzenle

en: endpoint
tr: uç nokta

en: endpoints
tr: uç noktalar

en: Endpoints
tr: Uçlar

en: Already logged in as @user.
tr: Zaten @user olarak giriş yaptınız.
