Services (7.x-3.14) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Wrong username or password.
ja: ユーザー名かパスワードが不正です。

en: Actions
ja: アクション

en: Confirm
ja: 確認

en: Enabled
ja: 有効

en: Resources
ja: リソース

en: None
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: action
ja: アクション

en: Create
ja: 作成

en: Session closed for %name.
ja: %name さんのセッションが終了しました。

en: Do nothing
ja: 何もしない

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Authentication
ja: 認証

en: Relationships
ja: リレーションシップ

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ja: ユーザー名 %name はまだアクティブ化されていないか、ブロックされています。

en: Index
ja: インデックス

en: Server
ja: サーバー

en: Services
ja: サービス

en: Expand
ja: 展開

en: Alias
ja: エイリアス

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ja: %name (%email) さんにパスワード初期化用の案内メールが送信されました。

en: Consumer key
ja: コンシューマーキー

en: Resource
ja: リソース

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
ja: %name はユーザー名やメールアドレスとして認識できません。

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ja: ファイルフィールド !name 用のアップロードディレクトリー %directory が作成できないかアクセスできません。その結果、新しくアップロードされたファイルがこのディレクトリーに保存できないため、アップロードがキャンセルされました。

en: Collapse
ja: 折りたたむ

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ja: 引数の @operation を処理中にエラーが発生しました: @args
