Services (7.x-3.15) - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: user
cs: uživatel

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Wrong username or password.
cs: Chybné uživatelské jméno nebo heslo.

en: Actions
cs: Akce

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Resources
cs: Zdroje

en: None
cs: Žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Back
cs: Zpět

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: action
cs: akce

en: Create
cs: Vytvořit

en: Session closed for %name.
cs: Konec session pro %name.

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Authentication
cs: Ověření

en: Relationships
cs: Vztahy

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cs: Uživatelské jméno %name není aktivováno nebo je blokované.

en: Index
cs: Rejstřík

en: Services
cs: Služby

en: Expand
cs: Rozbalit

en: relationship
cs: vztah

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cs: Instrukce k nastavení hesla pro %name odeslány na %email.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
cs: Uživatel %name použil jednorázový přihlašovací odkaz v čase %timestamp.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
cs: Je nám líto, ale %name není platné uživatelské jméno ani e-mailová adresa.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
cs: Adresář %directory pro ukládání nahraných souborů z pole !name nebylo možné vytvořit, nebo není přístupný. Nově nahrané soubory nemohou být v tomto adresáři uloženy, proto bylo nahrávání zrušeno.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
cs: Odkaz na jednorázové přihlášení je neplatný.

en: Collapse
cs: Sbalit

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args
