Services (7.x-3.15) - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: user
sv: användare

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Wrong username or password.
sv: Fel användarnamn eller lösenord.

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Resources
sv: Resurser

en: None
sv: Ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Back
sv: Tillbaka

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: action
sv: åtgärd

en: Create
sv: Skapa

en: Session closed for %name.
sv: Sessionen avslutad för %name.

en: Do nothing
sv: Gör ingenting

en: Create new account
sv: Skapa nytt konto

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Relationships
sv: Relationer

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sv: Användarnamnet %name har inte aktiverats eller är spärrat.

en: Index
sv: Förteckning

en: Services
sv: Tjänster

en: Expand
sv: Fäll ut

en: relationship
sv: relation

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sv: Instruktioner för att återställa lösenord skickat till %name (%email).

en: Consumer key
sv: Konsumentnyckel

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sv: Användaren %name använde en engångslänk för inloggning vid %timestamp.

en: Resource
sv: Resurs

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
sv: Tyvärr känns inte %name igen som ett användarnamn eller en e-postadress.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sv: Mappen %directory för filfältet !name kunde inte skapas eller är inte åtkomlig. Som konsekvens kunde en nyligen uppladdad fil inte sparas i denna mapp och uppladdningen avbröts.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
sv: Engångslänken för inloggning som du klickade på är ogiltig.

en: Collapse
sv: Fäll in

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args
