Services (7.x-3.21) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Wrong username or password.
ar: خطأ في اسم المستخدم أو كلمة المرور.

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Enabled
ar: مفعل

en: Resources
ar: مصادر

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: action
ar: إجراء

en: Create
ar: أنشئ

en: Session closed for %name.
ar: انتهت جلسة %name.

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Authentication
ar: المصادقة

en: Relationships
ar: العلاقات

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ar: الاسم %name غير مفعل أو ممنوع.

en: Index
ar: الفهرس

en: Expand
ar: توسيع

en: Alias
ar: البديل

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ar: تم إرسال تعليمات إعادة ضبط كلمة المرور إلى %name على البريد %email.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ar: قام %name باستخدام رابط الولوج في %timestamp.

en: Resource
ar: مصدر

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
ar: عفوا، لم يتم التعرف على %name كاسم مستخدم أو عنوان بريد إلكتروني.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ar: لا يمكن إنشاء أو الوصول إلى دليل الرفع %directory لحقل الملف !name. وبذلك لا يمكن رفع ملف جديد إلى هذا الدليل، ولذلك تم إلغاء عملية الرفع.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
ar: الرابط  وحيد الاستعمال لتسجيل الدخول الذي نقرت عليه غير صالح.

en: Collapse
ar: طي
