Services (7.x-3.21) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Wrong username or password.
hi: उपयोगकर्ता का नाम या पासवर्ड गलत है

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Resources
hi: संसाधन

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: action
hi: क्रिया

en: Create
hi: बनाएँ

en: Session closed for %name.
hi: सदस्य %name के लिये सेशन बंद किया गया है।

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hi: सदस्यनाम %name सक्रिय नहीं है या बंद किया गया है।

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Expand
hi: विस्तृत करें

en: Alias
hi: उपनाम

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hi: %name आपका कूटशब्द बदल के आपको %email इस पते पर भेज दिया गया है।

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hi: सदस्य %name ने अपनी एक बार इस्तेमाल वाली कडी का %timestamp को इस्तेमाल किया।
