Services (7.x-3.26) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Wrong username or password.
fa: نام کاربری یا گذرواژه اشتباه است.

en: Actions
fa: عملکردها

en: Confirm
fa: تایید

en: Enabled
fa: فعال

en: Resources
fa: منابع

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: action
fa: عملکرد

en: Create
fa: ایجاد

en: Session closed for %name.
fa: نشست برای %name بسته شد.

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Relationships
fa: روابط

en: The username %name has not been activated or is blocked.
fa: نام کاربری %name فعال نشده یا مسدود شده‌ است.

en: Index
fa: شاخص

en: Expand
fa: گسترش دادن

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
fa: دستورالعمل بازنشانی گذرواژه برای %name به %email فرستاده شد.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
fa: کاربر %name از پیوند یکبار مصرف ورود در %timestamp استفاده نمود.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
fa: با عرض پوزش، %name به عنوان یک نام کاربر یا یک نشانی پست الکترونیک شناسایی نگردید.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
fa: پوشه بارگذاری %directory برای فیلد فایل !name نمی‌تواند ایجاد گردد یا اینکه قابل دسترسی نیست. در نتیجه، فایل بارگذاری شده جدید در این پوشه ذخیره نشد، و بارگذاری لغو گردید.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
fa: پیوند ورود یکبار مصرفی که شما وارد نموده‌اید غیر معتبر است.
