Services single sign-on client (7.x-1.5) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: yes
de: Ja

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: no
de: Nein

en: 1 day
de: 1 Tag

en: Save settings
de: Einstellungen speichern

en: API key
de: API-Key

en: Controls
de: Steuerelemente

en: Immediately
de: Sofort

en: The username %name has not been activated or is blocked.
de: Der Benutzername %name wurde nicht aktiviert oder ist gesperrt.

en: Server address
de: Server-Adresse

en: 1 week
de: 1 Woche

en: Edit profile
de: Profil bearbeiten

en: Services
de: Dienste

en: 3 days
de: 3 Tage

en: Available Groups
de: Verfügbare Gruppen

en: 2 days
de: 2 Tage

en: Confirm e-mail address
de: Bestätigen Sie Ihre E-Mail-Adresse

en: 2 weeks
de: 2 Wochen

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: Extra options
de: Zusatzoptionen

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
de: Es ist ein Fehler bei der Ausführung von %error_operation aufgetreten mit den Argumenten: @arguments

en: Available Roles
de: Verfügbare Rollen

en: 30 mins
de: 30 Min.
