Session Limit (7.x-2.0-beta1) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Do nothing.
nl: Doe niets.

en: view
nl: weergeven

en: Default
nl: Standaard

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Save permissions
nl: Toegangsrechten opslaan

en: The maximum number of active sessions a user can have. 0 implies unlimited sessions.
nl: Maximale aantal actieve sessies per gebruiker. 0 betekent geen maximum.

en: Your current session.
nl: Huidige sessie.

en: <strong>Host:</strong> %host (idle: %time) <b>@message</b>
nl: <strong>Host:</strong> %host (inactief: %time) <b>@message</b>

en: Select a session to disconnect.
nl: Selecteer een sessie om af te sluiten

en: Disconnect session
nl: Sluit sessie af

en: Session limit exceeded
nl: Maximum aantal actieve sessies bereikt

en: My sessions
nl: Mijn actieve sessies

en: Session Limit
nl: Maximum aantal actieve sessies

en: Configure session limits.
nl: Sessielimieten configureren.
