Setka Editor - WYSIWYG post builder (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Summary
tr: Özet

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: The directory %directory is not writable.
tr: %directory dizini yazılabilir değil.

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
tr: Özet olarak tam metnin kesilmiş değerini kullanmak için boş bırakın.
