Setka Editor - WYSIWYG post builder (7.x-1.6) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Default
ru: По умолчанию

en: Summary
ru: Сводка

en: Legacy
ru: Совместимость

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
ru: Оставьте поле пустым, чтобы анонс сформировался из первых фраз полного содержимого материала.
